Polițiștii locali au fost sesizați prin dispeceratul instituției cu privire la apariția unor saci cu moloz și deșeuri din construcții pe malul și în albia pârâului Dâmbu.Cercetările au arătat că o femeie a luat deșeurile de la un imobil de pe strada Pielari unde se faceau renovari si au fost aruncate in parau de catre proprietara. Aceasta a fost sancționată contravențional cu amendă în valoare de 10.000 lei – în conformitate cu prevederile O.U.G. nr. 195/2005, plus inca 2.000 lei pentru lipsa contractului de preluare a deșeurilor menajere cu operatorul de salubritate. Acum are sarcina sa-si ia gunoaiele din albia paraului sau va mai primi inca o amenda.


