Ploiestenii care au peste 60 de ani pot participa la cursuri gratuite de dans și de gimnastică ușoară. Lectiile vor avea loc în fiecare zi de miercuri, începând cu data de 3 decembrie, la Sala Sporturilor Olimpia din Ploiești, în intervalul orar 14.00-17.00, evenimentele fiind organizate de Casa de Cultură Ploiești.


