Diana Buzoianu, ministrul Mediului, vine joi la Ploiești pentru o dezbatere legată de ,,mirosul” orașului. Evenimentul a fost organizat de deputatul AUR Aurel Oprinoiu. Oprinoiu atrage atenția că nu mai este vorba doar despre un simplu disconfort, ci despre o problemă gravă de sănătate publică, scăpată de sub control. Ploieștenii sunt chemați să să participe la întâlnirea care va avea loc la Hotel Central.


