De ieri s-a deschis străpungerea de pe Laboratorului. Se poate circula cu masina, o dată cu deschiderea completă a noului sens giratoriu din zonă. Cum se va circula în perioada următoare:
- 03.04 (de la ora 17:00) – circulație deschisă complet
- 06.04 – 09.04 – restricții parțiale în sensul giratoriu (traficul rămâne deschis)
- 10.04 – 14.04 – circulație complet deschisă
- 15.04 (ora 09:00) – 17.04 (ora 16:00) – închidere temporară pe un tronson de aproximativ 70 m (str. Laboratorului și str. Poligonului), pentru turnarea stratului final de asfalt în sensul giratoriu. Străpungerea rămâne deschisă
- după 20 aprilie – închidere temporară a străpungerii pentru turnarea stratului final de uzură
Zona va fi semnalizată corespunzător, iar Poliția Rutieră și Poliția Locală vor monitoriza traficul.


