Recente

Recente

Cine a castigat Cupa Liceelor Ploiesti 2026 la fotbal

Prima ediție a Cupei Liceelor la fotbal a adus împreună 8 echipe din Ploiești, într-o competiție care ne-am dorit să readucă în prim-plan sportul între licee. Și chiar a reușit. Au fost meciuri strânse, faze spectaculoase, multă energie și voie bună. Și, poate cel mai important, fair-play-ul nu a lipsit nicio clipă. După cele două zile de partide disputate intens, câștigătoarea trofeului este: Liceul Tehnologic „Anghel Saligny”. Topul continuă cu Colegiul Național „Al. I. Cuza”, Liceul Tehnologic „Toma Socolescu”, Colegiul Național „Mihai Viteazul”. Premii individuale: Cel mai bun jucător – Mario Cursaru (LT „Anghel Saligny”). Golgheter – Antonio Stan (CN „Al. I. Cuza”). Cel mai bun portar – Florin Nicolae (LT „Toma Socolescu”).

NEWSLETTER

Îți oferim un newsletter zilnic de luni până vineri, cu rezumatul știrilor și cele mai bune articole din presa locala.



    articole

    Abonează-te la newsletter

    Fii la curent cu toate noutățile și evenimentele locale. Abonează-te la newsletter și nu rata ultimele știri din comunitatea locala sau alte oportunități.

      ©- 2025. Toate drepturile rezervate.

      Fii mereu la curent cu tot ce se întâmplă în orașul tău! Abonează-te la newsletterul nostru și primești zilnic cele mai importante știri locale, selectate pe scurt, direct în inboxul tău.