Prima ediție a Cupei Liceelor la fotbal a adus împreună 8 echipe din Ploiești, într-o competiție care ne-am dorit să readucă în prim-plan sportul între licee. Și chiar a reușit. Au fost meciuri strânse, faze spectaculoase, multă energie și voie bună. Și, poate cel mai important, fair-play-ul nu a lipsit nicio clipă. După cele două zile de partide disputate intens, câștigătoarea trofeului este: Liceul Tehnologic „Anghel Saligny”. Topul continuă cu Colegiul Național „Al. I. Cuza”, Liceul Tehnologic „Toma Socolescu”, Colegiul Național „Mihai Viteazul”. Premii individuale: Cel mai bun jucător – Mario Cursaru (LT „Anghel Saligny”). Golgheter – Antonio Stan (CN „Al. I. Cuza”). Cel mai bun portar – Florin Nicolae (LT „Toma Socolescu”).


